Benefiční florbalový turnaj 2017 je za námi

Už čtrnáctý ročník tradičního benefičního turnaje pro Sportovní klub vozíčkářů Praha se uskutečnil v sobotu 25. listopadu v Praze Vysočanech. 

Opět se zde sešlo více než sto účastníků z řad firemních týmů, vozíčkářů i široké veřejnosti. 

Sportovní pestrost

Těžištěm benefice byl opět florbalový turnaj, ale účastníci se mohli seznámit s mnoha dalšími sporty, a to v podobě, kde mizí rozdíly mezi případnými hendikepy. 

Turnaj ve stolním tenise dal prostor výkonnostním hráčům i amatérům, kteří si vyzkoušeli hru proti vozíčkářům i na vozíku. Dalším soutěžním sportem byl orientační závod, který se stal lákadlem jak pro dospělé, tak pro děti i smíšené skupinky.  

Sportovní klub vozíčkářů Praha představil i další sporty, kterým se jeho členové věnují: Potápění, jízdu na handbiku, lyžování a tanec - všechny tyto sporty v interaktivní podobě, takže si účastníci mohli vyzkoušet a osahat všechny speciální pomůcky a popovídat si přímo se sportovci na vozíku. 

Čerstvý dvojnásobný medailista ze světového poháru Lukáš Práchenský nabídl unikátní měření sil v páce a tohoto vozíčkáře se "překvapivě" nepodařilo nikomu překonat.

Akce pro děti

Benefiční akce si získala zasloužený ohlas i u dětí - kromě těchto aktivit připravena také zábava ve formě malování a tvoření ve výtvarných dílničkách a skákací hrad. 

Osobnosti

Celým dnem moderátorsky provázeli známý sportovní moderátor Pavel Petr a Václav Uher, autor knihy o životě vozíčkářů Zalitý kaktus. Akce se aktivně zúčastnil a exhibiční zápas na vozíčku si vyzkoušel například i mladý herec Matyáš Valenta - letos už podruhé.

Poděkování

Děkujeme za skvělé zázemí MČ Praha 9 a Areně Sparta, všem partnerům a sponzorům turnaje, všem, kteří nám s realizací dne pomohli, všem, kteří se sportovního dne zúčastnili a užili si ho s námi!


Benefice 2017 - foto: T. Devera, J. Krejčová, L. Ondrůj, R. Ondrůjová

Turnaj letos podpořili: