Benefiční florbalový turnaj 2016 je za námi

Už třináctý ročník tradiční florbalové Benefice firem pro Sportovní klub vozíčkářů Praha se uskutečnil v sobotu 5. listopadu v Praze Vysočanech. Cílem každoročního turnaje je nejen finanční podpora činnosti klubu, ale i přiblížení sportu hendikepovaných veřejnosti.

Letošní ročník byl navíc spojený s jubileem Sportovního klubu vozíčkářů Praha – právě letos totiž klub slaví 25 let svého fungování. „Ve čtvrtstoletí naší existence bych zmínil jeden významný mezník, kterým byl rok 2004. V tomto roce se náš klub významně rozrostl (ze dvou na šest oddílů) a v tomto roce jsme začali tradici benefičních turnajů,“ říká předseda Sportovního klubu vozíčkářů Bohuslav Hůlka.

Na letošní ročník bylo přihlášených jedenáct firemních týmů a jeden tým „choďáků“ za SKV Praha, které odehrály jednak několik florbalových zápasů mezi sebou, jednak týmy vyzkoušely jeden zápas na vozíku proti florbalovému ComAp týmu SKV Praha. Vítězným týmem 13. ročníku Benefičního turnaje se stali sportovci z firmy Avast. Zároveň se letos v rámci Benefičního turnaje již podruhé konal také turnaj ve stolním tenisu, který probíhal paralelně s florbalovým turnajem. Vítězem turnaje se stal Miroslav Štěpka.

Kromě toho si mohli účastníci z řad firem i návštěvníci akce v rámci bohatého doprovodného programu vyzkoušet sporty, kterým se SKV Praha věnuje: stolní tenis s vozíčkáři, potápění v akváriu, orientační běh, jízdu na kole pro vozíčkáře (handbike), seznámit se s tancem na vozíku i mnoha speciálními pomůckami pro sport hendikepovaných a vyzkoušet běžné úkony na civilním i sportovním vozíku. Pro děti byla kromě těchto aktivit připravena také zábava ve formě malování a tvoření ve výtvarných dílničkách a skákací hrad. Nejrůznějších soutěží se mohli zúčastnit děti i dospělí.

Celým dnem moderátorsky provázeli Martin Zach a René Kujan. Akce se zúčastnil a exhibiční zápas na vozíčku si vyzkoušel i patron Sportovního klubu vozíčkářů Praha herec a dabér Martin Stránský.

V rámci oslav čtvrtstoletí existence Sportovního klubu vozíčkářů Praha si mohli návštěvníci zakoupit tematická jubilejní trička či nástěnný výroční kalendář a podpořit tak další fungování klubu.

Děkujeme všem partnerům a sponzorům turnaje, všem, kteří nám s realizací dne pomohli, všem, kteří se sportovního dne zúčastnili a užili si ho s námi!

Fotogalerie - Benefice 2016


Turnaj letos podpořili: